Prav gotovo se boste strinjali in strinjale z mano. Penis je definitivno zelo pomemben za oba spola, tako za moške kot za ženske!
Seveda se ženske z njim ne ukvarjamo niti ne razmišljamo o njem toliko kot moški (čeprav si večina moških želi ravno to). Tudi to je logično, saj je penis sestavni del njihovega telesa in ne ženskega. Tudi moški se ne ukvarjajo z našimi “zadevami” toliko in na način, kot si včasih ženske želimo.
Določena vprašanja, problemi ali razmišljanja o penisu se pojavljajo vedno znova. Takrat, ko mislite, da se prav zares ne da napisati nič novega o penisu, ker je vsem vse jasno, se znova in znova pojavljajo vprašanja. Logično, saj prihajajo nove generacije z vprašanji, ki so jih predhodne (ali jih naj bi!) že razrešile. Na določen način »perpetum mobile«. Tisto, kar je zanimivo ali ključno za kvaliteto našega življenja, je generator samega sebe. In seveda življenja nasploh.
Čeprav ima večina samcev znotraj družine sesalcev v penisu kost, pri moških ni tako. Osnovna funkcija kosti v penisu samcev je izvedba spolnega odnosa. Zanimivo je, da jo imajo z izjemo človeka vsi primati. Leta 2006 je evolucijski biolog Richard Dawkins postavil tezo, da je odsotnost kosti v penisu človeka posledica naravne selekcije žensk pri izbiri moških za spolne odnose. Ženske so izbirale zdrave moške. Slaba erekcija je pogosto povezana z raznimi boleznimi.
Nekateri trdijo, da je razlaga biblijskega “rojstva” Eve iz Adamovega rebra, napačno razumljena; dejansko bi naj Bog ustvaril Evo iz kosti Adamovega penisa. To pojasnjuje, zakaj je Adam nima (ali nima več).
Pa pojasnimo to “stoječo zadevo”
Moški penis predstavljajo tri plasti tkiva, ki imajo obliko cilindra ali valja. Dve plasti tkiva sta večji (večji obseg) in ležita vzporedno druga ob drugi (parni brecili ali kavernozni telesi oziroma erektilno tkivo), tretja plast je nekoliko manjša in leži nekako med njima (brecilo sečnice, ki obdaja sečnico in se zaključuje v glavico penisa). Erektilno tkivo je iz gobastega tkiva, ki ga obdaja čvrsta opna.
V tem tkivu je poseben žilni sistem, ki uravnava dotok in odtok krvi v in iz penisa, kar omogoča hitro nabrekanje tega tkiva in posledično povečanje in otrditev penisa. Gre za erekcijo, ki pomeni zmožnost doseči in ohraniti zadostno čvrstost penisa za uspešno penetracijo in dokončanje (ejakulacija) spolnega odnosa. Moški penis torej ne potrebuje kosti, da bi lahko zadostil svoji primarni funkciji izvedbe uspešnega spolnega odnosa.
Kako sploh nastane erekcija?
Penis je v mirujočem stanju mehak in načelno penetracija ni možna (samo omemba, da je ob posebnih tehnikah in skupnem sodelovanju partnerjev penetracija možna tudi v primeru nezadostne erekcije). Najbolj pomembno dejstvo je, da se erekcija začne v možganih. Precej spominja na ustrezno vzburjenje ženske, ki omogoča doseganje orgazma pri ženski, kajne?
Ob vzburjenju (spolnem vzburjenju) se preko posebnih kemičnih reakcij kot posledice vzburjenja in impulzov iz možganov, sprostijo gladke mišice, ki sestavljajo stene dovodnih žil oziroma arterij v penisu. Drugače so te mišice napete. Zaradi razširjenih dovodnih arterij se poveča dotok krvi v penis in napolni gobasto tkivo s krvjo.
Napolnjeno gobasto ali erektilno tkivo stisne odvodne žile ali vene, zato se odtok krvi iz penisa zmanjša (vene so slabo prehodne). Penis se napolni s krvjo, nabrekne in otrdi. Erekcija pomeni, da je kri “ujeta” v penisu oziroma dotok krvi v penis je večji kot odtok krvi iz njega. V času erekcije je v penisu šestkrat več krvi kot v mirujočem stanju.
Erekcija traja tako dolgo, dokler ne pride do ejakulacije ali izliva semenske tekočine. Prav tako lahko erekcija preneha, če pride do motenj impulzov (n.pr. spolnih dražljajev), ki so erekcijo povzročile, čeprav ejakulacije še ni bilo (brez teh impulzov iz možganov preko hrbtenjače v penis, ni stanja, ki bi vzdrževalo ustrezno količino krvi v penisu). Dotok krvi in pritisk na odvodne žile ali vene se sprosti, kri odteče iz penisa in penis ohlapne.
LAHKO ŽENSKA ZANOSI, ČE “PAZIM” ALI KAKO JE S PRED-IZLIVOM?
Večina moških se prvič sreča z pred-izlivom v letih odraščanja, ko je raven testosterona s svojimi nepredvidljivimi in neukrotljivimi pospeški nekaj, kar še ne obvladujejo najbolje. Nekaj seksualnega impulza, povzročenega z »nedolžnimi« (seveda z vidika deklet) dotiki, poljubi ali »ustrezno« razkritimi atributi deklet, povzroči v teh letih »mokroto« v hlačah.
Za nepoučenega fanta v puberteti nekaj, kar je lahko neprijetno ali nerodno, posebej, če so mokre tudi hlače in tega ni mogoče skriti. Vsa skrb je seveda v celoti odveč, saj gre za normalno stvar, ki ima (kot vse) svojo funkcijo. Govor je o pred-izlivu.
Če gre za spolnost, potem ima vlažnost vedno pozitiven predznak (ali skoraj vedno). Pred-izliv, ki je po navadi prozorne do belkaste barve, se pojavi pred samim orgazmom in ejakulacijo. Sama količina pred-izliva je zelo različna in nima posebnega vpliva. Osnovna naloga pred-izliva je izboljšanje plodnosti samih semenčic.
Penis ima dve funkciji: predstavlja način in pot, po kateri semenčice pridejo v nožnico, in je pot, po kateri se iz telesa moškega izloči urin. Pot je torej ista. Ker je urin kiselkast, kislo okolje pa ni ustrezno za semenčice, je pred-izliv tisti, ki »očisti« pot, po kateri gredo semenčice v času ejakulacije.
Zmanjšuje torej kislost okolja, skozi katerega se pri ejakulaciji pomika sperma s semenčicami.
Ne glede na to je pred-izliv najboljši in najbolj naraven lubrikant, tako pri penetraciji kot pri samozadovoljevanju. Je nekoliko spolzka, viskozna, gladka tekočina in enkraten za ta namen.
Pred-izliv ali Cowperjeva tekočina prihaja iz Cowperjevih žlez in načelno v njem ni skoraj nič ali sploh nič sperme. V pred-izlivu so prisotne majhne količine sperme, če je moški pred kratkim doživel orgazem in potem ni uriniral. V tem primeru se v pred izlivu pojavijo zaostale semenčice, ki se prenesejo v nožnico. Ne pozabimo, da je za oploditev dovolj ena sama semenčica. Vloga pred-izliva glede plodnosti je lahko tudi takšna, kot si jo morda ne želimo. Seveda, če prakticiramo “varen seks” v smislu preprečevanja zanositve z umikom pred ejakulacijo.
No takole, tega morda še niste vedeli, je pa dobro biti poučen. Potem manj “boli” ;).